KROMME RIJN CONCERTEN BUNNIK
Stichting
Kromme Rijn
Concerten
Bunnik


Facebook twitter-button

HISTORIE CONCERTEN

In 1996 begonnen KRC ent ARTO een serie van 4 kamermuziekconcerten in Bunnik.
In 2000, het eerste lustrum, kwam er een middag renaissance- of barokmuziek bij.
Na het derde lustrum in 2011 werd de reeks uitgebreid met een speciaal concert verzorgd door Jong Talent.
Hieronder een overzicht van alle Kromme Rijn Concerten.
Deze website werd in 2008 ingericht, recensies en beelden vanaf dan zijn hier te zien (klik op de datum), de eerdere concerten worden alleen gemeld..


1e seizoen 1996-1997: (aandacht voor Brahms en Schubert)

13-10-1996: Introductie concert met het Arto ensemble

08-12-1996: Camilli kwartet met Nancy Braithwaite, klarinet

02-02-1997: Arto ensemble met Sylvia Schlüter, alt

06-04-1997: Arto ensemble met Richard Wolfe, viool


2e seizoen 1997-1998 (focus op Groot Brittanië)

28-09-1997: Arto ensemble met Ellen Schuring, sopraan

09-11-1997: Raphael kwartet met Nancy Braithwaite en Prunella Pacey

01-02-1998: Arto ensemble met Eva Koskinen, viool

26-04-1998: Arto ensemble


3e seizoen 1998-1999 (focus op Oost-Europa rondom Dvorák)

27-09-1998: Arto ensemble met Sylvia Schlüter, alt en Abbie de Quant, fluit

08-11-1998: Utrecht String Quartet met Prunella Pacey, altviool en Guus Fabius, cello

07-02-1999: Arto ensemble met Lydia Forbes, viool

25-04-1999: Arto ensemble 


4e seizoen 1999-2000 (focus op Duitse muziek, aandacht voor Beethoven)

26-09-1999: Arto ensemble met Ellen Schuring, sopraan

14-11-1999: Camilli strijkkwartet met Nancy Braithwaite, klarinet

06-02-2000: Arto ensemble

14-05-2000: Eleonora Pameijer, fluit; Lydia Forbes, viool; Prunella Pacey, altviool; Guus Fabius, cello


5e seizoen 2000-2001 (aandacht voor Russische muziek)

17-09-2000: Arto ensemble

05-11-2000: Camilli strijkkwartet

17-12-2000: Extra barokconcert door Musica Parnassia

04-02-2001: Arto ensemble met Tannie Willemstijn, sopraan en Lydia Forbes, viool

25-03-2001: Arto ensemble met Ingrid Nissen, hobo; Valentin Zhuk, viool en Quirijn van Regteren Altena, contrabas


6e seizoen 2001-2002 (aandacht voor Franse muziek)

16-09-2001: Eleonore Pameijer, fluit, Prunella Pacey, altviool, Erica Waardenburg, harp

02-12-2001: Arto ensemble met Eva Koskinen

03-02-2002: Arto ensemble

24-03-2002: Raphael Kwartet

21-04-2002: Extra barokconcert. Vocale en instrumentale muziek van Telemann. Nico van der Meel, tenor; Saskia Coolen, blokfluit; Pieter-Jan Belder, klavecimbel, Frank Wakelkamp, cello


7e seizoen 2002-2003 (aandacht voor Scandinavische muziek)

29-11-2002: Utrecht String Quartet

08-12-2002: Elisabeth Perry, viool; Prunella Pacey, altviool; Guus Fabius, cello; Libia Hernandez, contrabas; Nancy Braithwaite, klarinet; Jonathan Reeder, fagot; Sergei Dovgaliouk, hoorn

12-01-2003: Extra barokconcert door Musica ad Rhenum

16-02-2003: Arto ensemble

23-03-2003: Valentin Zhuk, viool; Prunella Pacey, altviool; Guus Fabius, cello; Nancy Braihwaite, klarinet


8e seizoen 2003-2004 (focus op muziek uit Noord-Amerika)

28-09-2003: Barokconcert: Brisk Recorder Quartet met Caroline Stam, sopraan en Leo van Doeselaar, orgel

16-11-2003: Arto ensemble

18-01-2004: Martha Abraham, viool; Nancy Braithwaite, klarinet, Bas Verheijden, piano

07-03-2004: Sylvia Schlüter, alt; Prunella Pacey, altviool; Nancy Braithwaite, klarinet; Oane Wierdsma, piano

18-04-2004: Laurette Bloomer, piano; Elisabeth Perry, viool; Emi Ohi Resnik, viool; Prunella Pacey, altviool; Guus Fabius, cello; Nancy Braithwaite, klarinet


9e seizoen 2004-2005 (focus op muziek van Nederlandse componisten)

26-09-2004: Barokconcert met Camerata Trajectina

07-11-2004: Arto ensemble met Martha Abraham, viool en Bas Verheijden, piano

16-01-2005: Ingrid Nissen, hobo; Nancy Braithwaite, klarinet; Jonathan Reeder, fagot; Sergei Dovgaliouk, hoorn; Mariken Zandvliet, piano

20-02-2005: Utrecht String Quartet

24-04-2005: Elisabeth Perry, viol; Prunella Pacey, altviool; Guus Fabius, cello; Nancy Braithwaite, klarinet; Sergei Dovgaliouk, hoorn; Ian Gaukroger, piano


10e seizoen 2005-2006 10 JAAR KROMME RIJN CONCERTEN!

18-09-2005: Barokconcert door Musica Parnassia

30-10-2005: Elisabeth Perry, viool; Emi Obi Resnick, viool; Prunella Pacey, altviool; Guus Fabius, cello; Maxim Minkov, contrabas; Nancy Braithwaite, klarinet; Sergei Dovgaliouk, hoorn; Jonathan Reeder, fagot

11-12-2005: Sylvia Schlüter, alt; Nancy Braithwaite, klarinet; Valentin Zhuk, viool; Alexander Baev, viool; Prunella Pacey, altviool; Guus Fabius, cello

12-03-2006: Goffriler Kwartet met Nancy Braithwaite, klarinet

23-04-2006: Arto ensemble 10 jaar!


11e seizoen 2006-2007

24-09-2006: Barokconcert: Musica Amphion, opgericht door klavecinist/blokfluitist Pieter-Jan Belder, richt zich op het uitvoeren op originele instrumenten van muziek uit de 17e en 18e eeuw. De bezetting wisselt.

05-11-2006: La Rondine met Sergei Dovgaliouk, hoornist; Jeannet Landré, fluit; Ingrid Nissen, hobo; Jonathan Reeder, fagot; Mariken Zandvliet, piano

10-12-2006: ARTO-ensemble

21-01-2007: Trio Microcosmos, Michelle Mares, piano; Michael Mueller, cello; Elisabeth Perry, altviool m.m.v. Prunella Pacey, altviool en Nancy Braithwaite, klarinet

25-03-2007: Dutch String Trio Pauline Terlouw, viool; Prunella Pacey, altviool en Guus Fabius, cello. M.m.v. Annoesjka Cabo, viool; Joël Waterman, altviool en Maarten Jansen, cello


12e seizoen 2007-2008 (gericht op Tsjechische muziek)

30-09-2007: Barokblokfluitkwartet BRISK Recorder Quartet met Marjan Banis, Saskia Coolen, Bert Honig en Alide Verheij.

16-12-2007: Dutch String Trio met Pauline Terlouw, viool; Prunella Pacey, altviool; Guus Fabius (cello) en Ingrid Nissen, hobo.

13-01-2008 Nienke Oostenrijk, sopraan; Nancy Braithwaite, klarinet; Marianne Boer, piano vormen het Selima Trio

09-03-2008: Trio Microcosmos Elisabeth Perry, viool, Michael Mueller, cello; Michelle Mares, piano aangevuld met Prunella Pacey, altviool; Nancy Braithwaite, klarinet; Sergei Dovgaliouk, hoorn

20-04-2008: ARTO-ensemble m.m.v. Chris Duindam, viool


13e seizoen 2008-2009 (muziek uit Groot-Brittannië, aandacht voor Olivier Messiaen)

26-09-2008: Ensemble Zélide: strijkkwartet met Saskia Moerenhout
en Tinkie Simmer (viool), Christine Brandenburg (altviool en
declamatie) en Susanne Degerfors (cello)

16-11-2008: Rietveld Ensemble: Elisabeth Perry, viool; Matthias Naegele,
cello; Nancy Braithwaite, klarinet en Ernst Munneke, piano

11-01-2009: ARTO Ensemble: Nancy Braithwaite, klarinet; Prunella Pacey,
altviool, Guus Fabius, cello m.m.v. Ian Gaukroger, piano

08-02-2009: ARTO en vrienden: Nancy Braithwaite, klarinet, Prunella
Pacey, altviool; Guus Fabius, cello; Elisabeth Perry, viool;
Angel Marote, viool; Laurens Otto, hoorn.

19-04-2009: Spinoza Strijkkwartet: Elisabeth Perry en Richard Wolfe,
viool; Prunella Pacey, altviool; Michael Stirling, cello met
medewerking van Jonathan Waleson, piano.


14e seizoen 2009-2010 (Felix Mendelsohn Bartholdy 200ste geboortejaar)

27-09-2009: Bassano Quartet met ‘Hespañoleta’, Spaanse muziek uit middeleeuwen en barok

08-11-2009: Arto Ensemble m.m.v. Ernst Munneke, piano en José Scholte, alt

13-12-2009: La Rondine

17-01-2010: Arto Ensemble en Faïsca Kwartet

11-04-2010: Rietveld Ensemble


15e seizoen 2010-2011 DERDE LUSTRUM
(aandacht voor Nederlandse muziek en Ludwig van Beethoven)

26-09-2010: Attaignant Consor:speelt op renaissancefluiten, luitbegeleiding van Joachim Held

28-11-2010: “La Rondine”, blaasinstrumenten en piano

13-02-2011: Spinoza Quartet m.m.v. Nancy Braithwaite, klarinet

20-03-2011: Jubileumconcert met wreldpremière 'Metamorphosen' van Roel van Oosten
Arto Ensemble m.m.v. Amarins Wierdsma, viool en Andrew Wright, piano.

15-05-2011: Arto Ensemble en vrienden


16e seizoen 2011-2012 (aamdacht voor Franz Schubert en hedendaagse muziek)

25-09-2011: Barokconcert met Amsterdams Consort en Wendy Roobol, sopraan

30-10-2011: Jongtalentconcert: Engadin Kwartet m.m.v. Nick Harris, piano

11-12-2011: Rietveld Ensemble

12-02-2012: Rudolf Escher, Jean Françaix en Claude Debussy

15-04-2012: Een middag met strijkers: Schubert, Borodin, Arensky

20-05-2012: Arto Ensemble en vrienden


17e seizoen 2012-2013

26-09-2012: The Royal Wind Music: "Pourquoi non?"

28-10-2012: Weens klassiek

02-12-2012: Bekende en onbekende meesterwerken

27-01-2013: Jong vocaal talent

03-03-2013: Verborgen juwelen uit de negentiende eeuw<

07-042013: Muziektheater met twee sprookjes


18e seizoen 2013-2014

22-09-2013: Jongtalentconcert: Fancy Fiddlers - Een kweekvijver van toptalent

03-11-2013: Trio St. Petersburg - muzikale verrassingen

15-12-2013: ARTO Ensemble - twee generaties

09-02-2014: Zes eeuwen muziek uit vijf landen

16-03-2014: Barokconcert - Firma Continuo

18-05-2014: Leden van het Arto Ensemble met Ruña 't Hart, viool
wereldpremière klarinetquintet opus 155 T.O.Lee


19e seizoen 2014-2015

28-09-2014: Trio Fantasticus - Virtuoze italiaanse barokmuziek

02-11-2014: Jong Talent Concert - Zangers van Studio 32

14-12-2014: ARTO Ensemble - Twee generaties
concert gered door Jong Talent

15-02-2015: harp, fluit, viool

26-04-2015: Moeder/dochter concert - ARTO drie generaties

07-06-2015: Frühling Trio en Wineke van Lammeren


20e seizoen 2015-2016

04-10-2015: Firma Continuo en solisten
"Remember me" ... Vreugde en verlies in barokopera's

08-11-2015: Jong talent: Fancy Fiddlers

13-12-2015: ARTO Ensemble en vrienden

10-01-2016: Barbican String Quartet

17-04-2016: Arto Ensemble en Ruña ‘t Hart

22-05-2016: ARTO eerste generatie met vrienden


21e seizoen 2016-2017

09-10-2016: Rondom de Tweede Wereld Oorlog en de Holocaust

27-11-2016: “Aan de bruid” – jubileummuziek van Kromme Rijn Concerten

15-01-2017: Leden van het Barbican Strijk Kwartet

19-02-2017: Nederlandse première Alice (Th. Oboe Lee)

19-03-2017: Jong Talent Conceert: Fancy Fiddlers

21-05-2017: vocaal concert